Zapomněli jste heslo?
Zapomněli jste heslo?
Zapomněli jste heslo?

Naše datové centrum 

Adresa: Kněžskodvorská 2544/25, České Budějovice 370 04, Czech Republic

GPS: 48°59'32.57"N, 14°28'26.187"E

 
 

Naše společnost Host-telecom.com nabízí širokou škálu služeb především v oblastech informačních a komunikačních technologií a systémů, zákazníkům z řad firem i institucí. V současné době jsme jedním z klíčových poskytovatelů v jihočeském regionu, přičemž nabízíme kompletní sortiment produktů a služeb ve výše jmenovaných oblastech.

Naší trvalou filozofií je dát zákazníkovi to, co potřebuje, pomáháme zákazníkům vybrat si z pestré nabídky takové produkty, které mu budou sloužit k jeho plné spokojenosti. Investorem a plným vlastníkem projektu je společnost Host-telecom.com s. r. o.


Dispozice

Datacentrum se nachází v Českých Budějovicích nedaleko centra. V budově je připraveno 6 nezávislých serveroven s celkovou plochou více než 500 m2, samostatnou místností pro dieselové stanice a pro kabelové vstupy do budovy, speciální platformou na nádvoří pro klimatizaci a pakováním pro zákazníky.

Všechny serverovny jsou vybaveny moderními inženýrskými systémy, mají zdvojenou podlahu na rozvod studeného vzduchu a jsou rozděleny na izolované horké a studené uličky, které jsou tvořeny uzavřenými racky s výškou 42U, perforovanými předními a zadními dveřmi a vlastními zámky. Zákaznici mohou umístit do data centra také své serverové skříně.

Další možností je přidělení samostatné místnosti nebo zvláštně uzavřených oblastí pro zákazníky, kteří mají vysoké požadavky na bezpečnost.

Celkový odhad kapacity datacentera — 200 severových skříní, což je cca 8 400 serverů.

 

Spotřeba

Budova je napojena na dva nezávislé přívody elektřiny z jednotlivých rozvoden, které jsou schopné dodávky až 1MW.

Průměrná spotřeba energie každého racku při standardním provozu je 5kW.

Vzhledem k individuálním potřebám zákazníka a speciálně konstruovanému energetickému systému je možné dodávat energii do 7 kW pro jednotlivé racky.

První část datového centra je určena pro 50 racků a je vybavena:

  • UPS italské společnosti Invertomatic (imv) s výkonem 250 kW, které jsou propojeny s klientským zařízeními.
  • Rezervním přívodem energie ve formě dieselové elektrárny je Caterpillar 300F (kapacita 300 kVA) s systémem automatického rychlého startu a nepřetržitého vytápění.

Přepínání z jednoho zdroje na jiný probíhá bez přerušení dodávky elektřiny do serverů a síťového zařízení.

 

Klimatizace

Pro optimální teplotu serveroven aktivně využíváme systém přirozeného chlazení s chillery a výměníky tepla a vzduchu na speciálně vybavené plošině v uzavřeném hlídaném dvoře datového centra. Chlazení každé serverovny zajišťují průmyslové klimatizátory Carrier a RCgroup. Celkový výkon klimatizačních jednotek pro chlazení hardwaru činí 800kW.

Serverové místnosti splňují veškeré normy pro měření teploty a vlhkosti, prachového filtru nevjímaje.

 

Hašení požáru

Datové centrum Host-telecom je vybaveno veškerými nezbytnými systémy plynového hašení požáru v souladu s TIA-942.

Tyto systémy zahrnují požární alarm, který se skládá z kouřových a teplotních senzoru, které jsou rozmístěny po celém areálu datového centra.

Plyn používaný v systému, umožňuje za minimální čas eliminovat zdroje vzniku požáru a při tom nepoškodí zařízení.

 

Bezpečnost

Bezpečnost datového centra se zajišťuje pomoci vnějších a vnitřních kamerových systému a také elektronickým systémem kontroly přístupu.

U vchodu do budovy se nachází centrální bod kontroly, který je propojen s centrálním pultem ochrany PČR.

V našem datovém centru je používán systém s různými úrovněmi přístupu pro zákazníky, techniky a administrátory.

Právo na přístup do serveroven mají pouze autorizovaní technici a oprávněný klienti.Vstup je povolen pouze ve zvláštní obuvi, vydávané v datovém centru.

Přístupy jsou zaznamenávány elektronickým systémem, a tím se eliminuje možnost neoprávněného přístupu do serveroven.

Veškeré plánované technické práce v datovém centru jsou přísně dohlíženy a regulovány.

Uložená data se dále zabezpečují možností vytvoření rezervních kopii pro klienta na samostatná disková pole v samostatné místnosti datového centra Host-Telecom.

 

Komunikační kanály

Společnost Host-telecom.com je připojena k síti NIX.CZ v Praze, a to prostřednictvím nezávislé sítě optických kabelů od největšího Českého operátora Telefonica O2 a v brzké době také od DialTelecom.

Šířka pásma k bodu výměny trafiku je 20 Gbit/sek s možností rozšíření dle potřeby.

V nejbližší budoucnosti bude síť Host-Telecom připojena k Evropským páteřním sítím ve Vídni (Rakousko) a ve Frankfurtu (Německo)

Neustále rozšiřování počtu přímých peeringových spojení s providery je prioritou rozvoje naší sítě.

Providery, kteří pokládají vlastní kabel až k datovému centru pro výměnu trafiku s jinými klienty ziskávájí další výhody.

Použití vlastní sítě s dobrou konektivitou nám umožňuje poskytovat služby s garantovanými SLA parametry klientům na jakémkoliv úrovni. Používáme síťová zařízení Cisco Systems.

 

Podpora

Oddělení technické podpory disponuje školenými pracovníky, kteří jsou připraveni pomoci Vám s jakoukoli otázkou nebo řešením problému vzdáleným přístupem. Datové centrum je klientům a jejich pověřeným technikům přístupné po celý den.

V datovém centru naší společnosti se nachází také oddělená technická místnost pro úpravu a opravu hardwaru,kde se nachází potřebné nástroje a vybavení. Pro zahraniční klienty má naše společnost k dispozici samostatnou kuchyň a obývací pokoj, které jsou k dispozici zdarma. Pro klienty kteří již dokončily své jednání a opouštějí naše datacentrum máme dárek.

Dobrá vybavenost náhradními díly nám umožňuje poskytovat služby pro nahrazení poškozených serverových komponentu bez nutnosti osobní návštěvy klientů.

K dispozici na vyžádání jsou také uzavřené boxy pro ukládání vlastního vybavení a nářadí.

Umístěním zařízení v datovém centru Host-Telecom,dostáváte podporu a služby, které pomáhají aktivně rozvíjet Vaše projekty a podnikání.

 

Fotografie datového centra: